Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Předvolební agitace, safra - to je práce!

14. 09. 2018 21:00:58
Teda já nevím jak u vás, ale mně letos ty komunální volby dávají zabrat. A když se rozkouknu po agitačních poutačích, mnohdy připevněných po vzoru poutačů do cirkusu, tak jen zírám.

Přísahám, že jsem prošel jen půlku ulice. A jen jeden poutač v podobě billboardu jsem "sestřelil" fotoaparátem mobilu přes ulici. Když se ale rozhlédnete, co vám lokální strany a politici slibují, jak jsou ty poutače "vymyšlené", tak si myslím, že u vás to nebude v tomto směru o mnoho lepší než u nás v Praze 14 v Hloubětíně.

A tak nabízím hned první poutač, který mne praštil do očí. A po něm ty ostatní - s mým osobním komentářem.

Osobně bych řekl, že autoři sloganu jsou trochu odtrženi od reality. Oni ti "mladí" nejraději aktivují mobily, tablety a počítače všeho druhu a "senioři" jsou rádi, že aktivně dojdou na lavičku (...však na ni v agitacích taky dojde). - Čili typický příklad nic neříkajícího slibu zbožného přání.


U Elektry je takový zajímavý region, který se snad probouzí k životu. Snad se tam i něco staví k bydlení, vedle komplexu Nademlejnská a Rokytka... Pokud vím, otevřel U Elektry supermarket obchodní řetězec horlivě sponzorující jeden náš hokejový tým stylem, že jméno řetězce je výraznější než písmeno týmu. Ve světle toho, že několik málo ulic ode mne je bývalá budova gymnázia - a původně mateřské školy, sic! - nyní snad "zprivatizovaná" pro nejrůznější firmy, mi to přijde poněkud bizardní.

"Musíme se ztlemit... totiž stmelit." Asi tímto citátem z filmu Bílá Paní bych mohl ohodnotit poutač spojivších síly proti zločinu, nekompromisně. Už tomu chybí jen výkřik typu "A do našich řad, žádní zločinci neproniknou!"

Pro změnu v autobusové zastávce na vás čeká změna! Teda já zas až tak často komentáře na to jak kdo vypadá nepoužívám (až na čestnou výjimku před pár lety). Ale nezlobte se, pan ředitel neziskové organizace vypadá sám jak pirát z Karibiku a pan manažer a informatik jak Til Schweiger ve filmu "Der bewegte Man". Záměrně zde uvádím původní název neboť v souvislosti s českým názvem nehodlám vytvářet nějaké souvislosti. Nejsem pokleslý bulvární novinář českých deníků. Til bude mimochodem hrát Rožmberka v právě připravovaném nejdražším českém filmu Jan Žižka (rozpočet prý 500 milionů). Jakou roli budou hrát výše uvedení kandidáti v české lokální politice zatím není známo, stejně jako rozpočet.

Jiný názor mají bratři a sestry z potápějící se lodi levicové strany. Hra na "pražskost" primátora v zemi typické české antipatie vůči jakémukoli patriotismu mi přijde absurdní. No a MHD zdarma pro Pražáky? To budou pak revizoři vyžadovat namísto zakoupeného lístku rovnou občanku? A to budou pak napojeni na registr obyvatel, aby zjistili, zda je tomu tak? - Mimochodem, taková typická otázka pro levici: A kdo to zaplatí?

To kandidát ODS má jiné starosti. "Volte ODS Vaše starosti na moji hlavu" tvrdí rovnou bilboard. Původně jsem si myslel, že to je v naší lokalitě nejlepší agitační hit... Pan kandidát, jak jistě vidíte, má hlavu plešatou. Z vlastní zkušenosti vím, že na ní se nic neudrží. A uvnitř? - U politiků se sliby udrží jen do zvolení.

Nastal čas si na chvilku sednout. Slogan "Parkování pro místní" má ovšem v daném místě obzvláště pikantní kontext. Všichni Hloubětíňáci totiž vědí, že zrovna toto je nejoblíbenější lavička bezdomovců.

O kostlivci ve skříni jsem zatím jenom slyšel. My v Hloubětíně ovšem máme ovšem jiné strašidlo. V podobě zprivatizovaného přírodního koupaliště. Jeho majitel se hrdě bil v prsa, jak je zvelebí. Následně je ponechal osudu a pak je nechal zahrnout stavebním odpadem. Onomu zasypanému koupališti se dnes hrdě říká Kejřův park. Že by znovu přijely buldozery a vyhloubaly zde přírodní koupaliště? V paměti Hloubětíňáků to jsou dnes spíše vzpomínky na ten průšvih, který kolem toho nastal. Vytáhnout zrovna tohoto kostlivce není, upřímně řečeno, šťastný nápad.

Ve světle hromadivších se stohů papíru s volebními programy, listy a jinými "materiály...

... pak vše dosud zachycené bledne se srovnání s následujícím maxi poutačem.

Skoro mám chuť napsat: A titul idiot roku získává... protože pověsit něco takového na kruhový pavilon v jehož přízemí jsou vyhořelé prostory po čínské restauraci (chytil jim olej na pánvi, no) a v suterénu je provozováno kasino... Já bych to raději více nekomentoval.

Když vás něco takového potká na ploše jednoho hektaru, tedy po necelých 100 metrech chůze, to už si pomalu říkáte: safra, koho já budu vlastně volit?

A skoro nemám ani chuť jít k lokálním volbám.

A vlastně, vždyť ani nevím, kdy jsou.

A co u vás? Taky tam máte tak předvolebně agitačně veselo?

Autor: Martin Faltýn | pátek 14.9.2018 21:00 | karma článku: 14.86 | přečteno: 221x


Další články blogera

Martin Faltýn

Ve 32. století př. n. l. se děly věci velké!

Zase mi to blbne. Ne letošleh, ale časovník. Copak dusíku mám v tlamovohozu dost a dost. Ale bez časovníku se dost dobře lítat hvězdicema nedá. Tak sebou kecnu tady na tu koulokuli. Snad někde najdu dostatek živin interčasovače.

17.9.2018 v 8:08 | Karma článku: 10.93 | Přečteno: 433 |

Martin Faltýn

Jak jsem byl o víkendu na výstavě

Nahromadilo se mi za poslední dny pár drobných zážitků z jedné výstavy... tak jsem se rozhodl, že se s vámi o ně podělím. A snad vás i trochu pobavím. I s motto, na konci celého příběhu.

11.9.2018 v 11:22 | Karma článku: 14.56 | Přečteno: 358 | Diskuse

Martin Faltýn

Tak nám začal školní rok a s ním...

...s ním začaly televizní seriály. Novinka! Úspěšná druhá, třetí... řada! Krimiseriály, komedie a samozřejmě pěvecké, taneční a jinak talentované show. A každý má svou znělku. Pamatujete ale i ty starší?

4.9.2018 v 9:55 | Karma článku: 10.22 | Přečteno: 407 | Diskuse

Další články z rubriky Fotoblogy

Zdeněk Hosman

Medvědí stezkou

Ti, kdo v různých ročních i denních časech objevili krajinu Šumavy, se rádi do ní vracejí. Vábí je hluboké a rozlehlé lesy i krása horstev. Chodcův fotoblog.

19.9.2018 v 14:04 | Karma článku: 16.20 | Přečteno: 204 | Diskuse

Libor Čermák

Zámek a park v Novém Městě nad Metují

Dnes vás pozvu do zámeckého parku zámku, který byl na počátku 20. století upraven archtektem Dušanem Jurkovičem. Nalézá se v Novém Městě nad Metují a zvláštností je v něm víc než dost.

19.9.2018 v 8:56 | Karma článku: 15.55 | Přečteno: 213 |

Iva Marková

Blog o ...

Občas se tady nějaký vyskytne.... Blog o něčem, co nevoní.... No, tak teď tu máte další.............

15.9.2018 v 22:41 | Karma článku: 16.25 | Přečteno: 339 | Diskuse

Monika Kleinova

Jak to bylo vlastně s tím jablkem?

Připlazil se a podal mi jablko. Prý ho mám dát Adamovi. Ohradila jsem se. Je to spravedlivé? Odpověděl, že na tom něco je, ať se tedy rozdělíme. Spravedlivě. Polovinu já, polovinu on.

15.9.2018 v 20:05 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 403 | Diskuse

Klára Tůmová

Plody srpnové

Něco jedlé, něco nejedlé, něco třeba jinak využitelné... Aneb když Sahara předvede všechno naráz. Skoro jako v Babyloně. (Známá místa 100x jinak podvaačtyřicáté.)

15.9.2018 v 14:41 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 208 | Diskuse
Počet článků 818 Celková karma 20.03 Průměrná čtenost 1429

Kráčím životem i médii, pokud je považujete za život. Jsem absolvent umělecké školy a dosažením 60 let jsem se přiblížil i absolutoriu školy života. A jak se za mých časů říkalo: "Neraď, nebyl jsi v Rusku a není Ti šedesát" - tak, v Rusku jsem byl a šedesát mi už taky bylo!

Není proto nic snazšího ani těžšího než psát to, co si myslím. Cogito ergo sum. Et: Cogito ergo humor.

Najdete na iDNES.cz