Středa 28. října 2020, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. října 2020 Státní svátek.

Vaše problémy vyřeší mé rty /aneb o něčem jiném /

18. 10. 2020 16:52:56
Tento ručně psaný "bilboard" - pravděpodobně na prostěradlo - na mne dnes povlával z nejvyššího patra domu, cestou do práce. Zapadá dokonale do postřehů posledních dní - těch bez politiky a covidu.

Tento povlávající, na půl roztřepený a po domácku vyrobený bilborad mne opravdu pobavil. Napřed tím, že chvilku trvalo, než mi došel obsah, lascivní sdělení. (V přízemí sousedního domu je navíc prodejna erotického zboží všeho druhu). Bylo to také trochu tím roztržením. No a než mne napadlo to vyfotit, tramvaj zahnula a byli jsme pryč.

Pryč jsou asi také veškeré naděje, že by se kdy podařilo dostavit obchodní centrum Palmovka.

Nejsou finance, ale především: není politická vůle. Mimo jiné proto, že se jedná o projekt vedení z doby, kdy vládlo jiné politické seskupení. A nové, pochopitelně, nemělo potřebné kontakty a "finanční toky", jak se říká.

Do těchto vod nevidím, ale zatím je nedokončená stavba smutným mementem.

Možná se něco změní s příchodem nového vedení z Prahy 8.

Co vám nevyfotím a "nepovím", jsou mé zkušenosti s dotazníky. Oni si to z řady pochopitelných důvodů nepřejí (občas jsou ty dotazníky do nebe volajícně pitomé, mnohdy otravné a zadavatel z toho stejně nic nemá, kromě toho, že agenturám zaplatí kulatou sumičku. A dneska jsem právě vyplňoval jeden takový exemplární dotazník.). Nicméně tyto v podstatě tazatelsko-zprostředkovatelské společnosti pořád vybízejí své klienty, aby propagovali jejich dotazníkovou firmu mezi svými známými. Asi se domnívají, že když vy rádi vyplňujete dotazníky, tak musej i všichni vaši známí. - Štve mne tato pitomost stejně jako "cookies". Stačí, abyste vyhledali nějaký výrobek a nebo jej dokonce na internetu koupili, už se na vás hrnou cookies reklamy ze všeho, kam se na internetu vrtnene. - No v mém případě je to marná snaha; jsem proti těmto "sušenkám" prakticky imunní.

Vůči čemu imunní nejsem, jsou některé charitativní akce. I s kulturním dosahem a přesahem. Do aktuálně nuceně zavřeného vysočanského Divadla Gong si na ně sice nezajdu, ale někdy se zadaří a vhodným způsobem a stylem je zprostředkuje Česká televize.

Sobotní televizní charitativní pořad "Světlo pro světlušku" mezi takové patří. Bez diváků se takovéto pořady točí špatně, nicméně tvůrci se s tím vyrovnali se ctí. Nevím, co z toho bylo živě, co z toho bylo předtočeno - přinejmenším hudební příspěvky, jak poreferovali průvodci - Kovy a Ewa Farná. Vloger Kovy jako moderátor příjemně překvapil. Pusa mu jede, jak se říká... a nenechal se zaskočit "velkou televizí". Ewě Farné patří pro změnu dík za záskok za onemocnivší moderátorku. Je opravdu profesionálka. Jak ve zpěvu, tak v moderování. Jen ty střbřité třpytivé šaty by bývaly potřebovaly pečlivější oko někoho od módy. I tak tedy, díky za odvahu.

Před desítkou let se neméně odvážně pustil do nadabování Louis de Funese herec a dnes už spíše moderátor, Jiří Krampol. Programové oddělení ČT1 usoudilo, že po srdceryvné "Světlušce" potřebujeme trochu zábavy a nasadilo "Dobrodružství rabína Jákoba". Upřímně řečeno, nevím zda se chyba tehdy při dabingu stala ze strany Jiřího Krampola nebo i režiséra, došlo k naprostému hlasovému nepochopení. Krampolův Funes jen brumlá, brblá, bručí... zatímco Filipovského dabing měl všechny hlasové polohy. (Upřímně, jednou jsem si z legrace zkusll jednu takovou větu a byla to docela fuška se hlasově "naladit". Nicméně si troufám říci, že jsem byl lepší než Krampol - v té jedné větě.) - No, nezadařilo se a sám Jiří Krampol dodnes lituje, že se k tomu dabingu dal přemluvit. Stejně tak nic moc Jiří Lábus ve filmu Zelňačka; nejvíc asi odpovídá imitátorské snažení Václava Faltuse - jenže tomu byly "svěřeny" filmy z počátků de Funesovy kariéry a jsou to filmy poměrně slabé. Nebýt šťastné náhody v podobě Četníků, asi by Louis de Funes jinak zůstal bezvýznamným řadovým komikem francouzské kinematografie. Naštěstí se tak nestalo.

Je mi jasné, že dle pravidel podobných pele-mele článků by na závěr měla být nějaká zvířátka. Tady máte jedno v podobě "psíka", natěšeného, až bude moci konečně vyběhnout ven z tramvaje a jít se proběhnout - stejně tak jeho panička.

Kdo tyto končiny neznáte - Krejcárek, tram. 1, 10 a 16 - je tam pěkná procházka pražskou zelení a kolem nových vlakových tunelů. Mimo jiné je tam i pěkný a netradiční pohled na Pražský hrad. Foceno mobilem - nic moc, ale pro představu to bude stačit.

Chápu, že bych se měl možná raději zabývat vládou, covidem, zákazem nočního vycházení v Paříži nebo fotbalovými chuligány na Staromáku - ale to se určitě dočtete a dozvíte jinde a od povolanějších.

Já jsem vás chtěl přivést aspoň na chvíli na trochu jiné myšlenky. A tak vám přeji hezký zbytek dne.

Všechna foto: autor.

Autor: Martin Faltýn | neděle 18.10.2020 16:52 | karma článku: 9.53 | přečteno: 198x

Další články blogera

Martin Faltýn

A co na to Greta?

Taková závažná situace a ticho po pěšině! Koukal jsem na její ofiko profil na FB - to je jen samý enviromentalismus, ale o tom, co nyní ve skutečnosti sužuje celý svět - ani slovo, ani řádka.

25.10.2020 v 18:22 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 794 |

Martin Faltýn

Půjde Zeman do konfliktu s Babišem nebo odvolá Prymulu?

Nejsem specialista na právní otázky, abych věděl, co bude v případě, že to prezident Zeman neudělá. Ani nevím, jaké jiné možnosti odvolání Prymuly ještě jsou. A je to vůbec nutné? /Trocha novinářštiny./

24.10.2020 v 16:28 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 393 | Diskuse

Martin Faltýn

Vaše problémy vyřeší mé rty /aneb abyste mi věřili/

Předevčírem jsem napsal pele-mele blog, který jsem uvedl citací "bilboardu" na domě, kolem kterého jezdím tramvají. Tak, abyste mi věřili, že si nevymýšlím /foto i jiná uvnitř/ - neb nejsem novinář :)))

20.10.2020 v 8:08 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 213 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Čierny

Z pamětní knihy železniční stanice Český Těšín 4. díl 1946

Ve čtvrtém dílu budeme ještě sledovat průběh událostí na českotěšínské železnici, které se udály v roce 1946 a jak je průběžně zaznamenával adjunkt státní dráhy Z. Kotula.

28.10.2020 v 13:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Zdeňka Šíp Staňková

Trápíte se vy i děti na distanční výuce?

A víte, že nemusíte? Jde to i jinak. Víte, že si můžete užívat společný čas bez on-line vyučování a nucení dětí k činnostem, které dělat nechtějí?

28.10.2020 v 13:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 96 | Diskuse

Markéta Demlová

Krize jako šance

Na Silvestra jsme si přáli, aby nám rok s hezkými dvěma dvacítkami v letopočtu přinesl jen to dobré, teď se nejspíš všichni modlíme, aby už byl konečně za námi. Rok 2020 si na nás přichystal pandemii covid-19, kterou jsme nečekali

28.10.2020 v 13:13 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 83 | Diskuse

David Dvořák

Sluníčkovým lepšo-demokratům se zajídá vlastní medicína.

Redaktor TV Nova P. Suchoň si vybíral mezi ponížením a (dle mého) vyhazovem nebo odchodem ze zpravodajství. Vybral si ponížení a (opět dle mého) bude vyhozen nebo odejit ze zpravodajství.

28.10.2020 v 13:13 | Karma článku: 22.78 | Přečteno: 455 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Mizející světy... zasluhují, aby z naší pozornosti jen tak nezmizely...

Tak. Koukněte doprava, Zaujalo nás. Je tam krásný článek. Jeden z nepotřebnějších, nejhezčích. Je o něčem, co semkne všechny. S čím se každý rebel nerebel zidentifikujeme. Víc než kauzy babišprymula. Osloví. A třeba je i cestou...

28.10.2020 v 12:00 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 174 | Diskuse
Počet článků 991 Celková karma 17.38 Průměrná čtenost 1318

Kráčím životem i médii, pokud je považujete za život. Jsem absolvent umělecké školy a dosažením 60 let jsem se přiblížil i absolutoriu školy života. A jak se za mých časů říkalo: "Neraď, nebyl jsi v Rusku a není Ti šedesát" - tak, v Rusku jsem byl a šedesát mi už taky bylo!

Není proto nic snazšího ani těžšího než psát to, co si myslím. Cogito ergo sum. Et: Cogito ergo humor.

Najdete na iDNES.cz