Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stalo se zítra - DVB-T2

"Stalo se zítra" se jmenovala kdysi antologie povídek české sci-fi. Něco jako sci-fi vnímá řada lidí vypnutí televizního Standardu DVB-T. A stane se to, pardon, stalo se to - zítra 27. 11. 2019

Z kalednářního hlediska je 27.listopad, jako každý jiný.

Svátek má Xenie.

Okamžitě se mnohým asociuje princezna Xenie ze seriálu Arabela... těm bulvárněji zaměřeným pak Dagmar "Dáda" Patrasová... pro jiné žížala Júlie z dětství... a v neposlední řadě ta co má (snad stále ještě) komplikovaný vztah s Felixem Slováčkem... Vyberte si. Mně je z toho všeho nejsympatičtější ta nesympatická princezna a nebo Emilia Fernandez čili Káťa Jandová z jiného legendárního serálu: Návštěvníci.

Co se stalo 27. listopadu v dějinách?

Čeprám neomylně z Wikipedie...

Z české historie mne nezaujalo nic.

Pokud se týká událostí celosvětových: upřímně řečeno, taky nic moc závratného o čem bychom se měli učit třeba v dějepisu.

Narodili se např.:

  • 1701 - švédský vynálezce, astronom a autor celsiovy stupnice, Anders Celsius
  • 1750 - houslita a skladatel, Antonín Stamic
  • 1876 - rakouský vědec, vynálezce turbiny, Viktor Kaplan
  • 1911 - vychovatel a skaut, Mirko Vosátka
  • 1921 - československý politik, Alexander Dubček
  • 1923 - herečka, Antonie Hegerlíková
  • 1926 - herec, Jiří Vala
  • 1934 - herečka, Ivanka Devátá
  • 1940 - americký herec, Bruce Lee
  • 1942 - americký kytarista, Jimi Hendrix

Z těch, kteří mj. odešli, jen jmenovitě:

  • Ota IV. Braniborský (markrabě), Artur Honegger (skladatel), André Hunebelle (režisér, mj. Fantomase), Stanislav Mikulski (polský herec), P. D. Jamesová (britská spisovatelka detektivek).
  • Za zmínku stojí, že r. 1991 měl pohřeb Freddie Mercury, který 3 dny před tím zemřel.

 

No a 27. 11. 2019 se začíná vypínat DVB-T a v provozu bude pouze DBV-T2 a taky uvidíme, jak dlouho.

Televize i jiná média mají za to, že veřejnost je dostatečně proinformována. Co to znamená, kdy kde jak koupit - případně nekoupit, protože techniku již máte připravenou...

Copak, nám technickým a internetovým, případně televizním maniakům je hej! My víme (tedy spíše tušíme a doufáme).

Dovedu si představit, jaký zmatek celá situace vnášela, vnáší a vnese do života starých lidí... mně stačí byť i jen můj průměrově průměrně zdatný technický starší bratr: neboli technicky neprotřelý, ale schopný se naučit po podrobení se technickému drilu stylem cvičená opice.

A tak si držme palce.

Zítra se to vše ukázalo.

Nebo taky ne.

 

 

Ilustrační foto: autor.

Autor: Martin Faltýn | úterý 26.11.2019 8:08 | karma článku: 16,71 | přečteno: 650x
  • Další články autora

Martin Faltýn

Může za odmítnutí jednání o důchodech rozchod Andreje a Moniky?

Médii probíhá informace, že hnutí ANO odmítlo se zúčastnitní jednání od důchodové reformě. Prý je vláda rozhodnuta prosadit své tak jako tak. Není za tím ale něco víc?

20.4.2024 v 9:59 | Karma: 23,72 | Přečteno: 790x | Ostatní

Martin Faltýn

Než kočička vejce snese...

Cože? Vy neznáte jak je to dál? A vy nevíte, že kočka snáší vajíčka? Vážně jste o tom nikdy neslyšeli? Tak to čtěte dál...

17.4.2024 v 12:05 | Karma: 15,31 | Přečteno: 351x | Diskuse| Ostatní

Martin Faltýn

Kniha jako zjevení

Občas daruji i knihu. Jen tak. Buď chci udělat někomu radost nebo přinést užitek. A nemám ani problém darovat někomu knihu ze své stávající knihovny. Včerejší „darovací akt“ mne ale dost překvapil.

11.4.2024 v 9:49 | Karma: 15,55 | Přečteno: 474x | Diskuse| Ostatní

Martin Faltýn

Panichida za nového slovenského prezidenta Petera Pellegriniho

Jinak se to nedá nazvat. Médii rozdělený český národ se může radovat, že se médiím daří rozdělovat i národ slovenský. Ne nepodobni válečným štváčům přisolují si k novinářům i politici.

7.4.2024 v 9:31 | Karma: 29,00 | Přečteno: 817x | Média

Martin Faltýn

Kolik minut si denně vyšetříte jen pro sebe?

Tím teď nemám na mysli ono "já chci!" - neboli náš bezbřehý egoismus. Mám na mysli právě jen to "udělat si čas pro sebe a na sebe". Denně.

1.4.2024 v 10:30 | Karma: 12,74 | Přečteno: 300x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Rusové hlásí průlom fronty. Ukrajinská minela jim přihrála klíčové město

24. dubna 2024  11:40,  aktualizováno  15:50

Premium Jako „den průlomů“ oslavují ruští vojenští blogeři pondělní události na doněcké frontě, kde se...

Hamás zveřejnil video Američana a Izraelce unesených v říjnu loňského roku

27. dubna 2024  19:18,  aktualizováno  21:55

Palestinské hnutí Hamás v sobotu zveřejnilo video zachycující dva z rukojmích, které uneslo při...

Trumpova potenciální viceprezidentka zastřelila fenu. Byla nevychovaná, napsala

27. dubna 2024  21:46

Guvernérka Jižní Dakoty Kristi Noemová, kterou by si exprezident a předpokládaný republikánský...

Rusko útočilo na zařízení, která zajišťují dodávky plynu do EU, řekl Zelenskyj

27. dubna 2024  20:14,  aktualizováno  20:33

Sledujeme online Sobotní vzdušný útok ruských sil na energetickou infrastrukturu Ukrajiny cílil na plynárenská...

Povolení stavby do měsíce a online. Úředníci v obavách, mezi stavaři skepse

27. dubna 2024

Premium Místo obíhání stavebních úřadů a shánění razítek k povolení stavby nebo rekonstrukce bude lidem...

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...

  • Počet článků 1308
  • Celková karma 16,43
  • Průměrná čtenost 1151x
Kráčím životem i médii, pokud je považujete za život. Jsem absolvent umělecké školy. Překročením 60 let jsem se přiblížil absolutoriu školy života. A jak se za mých časů říkalo: "Neraď, nebyl jsi v Rusku a není Ti šedesát" - tak, v Rusku jsem byl a šedesát mi už taky bylo!

Není proto nic snazšího ani těžšího než psát to, co si myslím. Cogito ergo sum. Et: Cogito ergo humor.

P.S.: Kdyby vám někdo tvrdil, že v důchodu budete mít víc času, tak lže.